Sztuka miasta & Murale ścienne - Studiogawle

Sztuka miasta

Sztuka miasta & Murale ścienne - StudiogawleRodzaj sztuki, która powstała na ulicy. Nie każde tego rodzaju działanie jest sztuką, a więc często Street Art kojarzy się z wandalizmem. W szczególności w kontekście malunków kibiców. Jeżeli praca w przestrzeni publicznej została zrealizowana przez profesjonalnych artystów, wtedy można ucieszyć oczy tym widokiem. Najczęściej ze sztuką miasta kojarzy się Graffiti, które wykonywane jest na sporo sposobów. Graffiti przepełniają nasycone kolorów, a tworzone są za pomocą sprayów, markerów i wałków. Podstawowe wykonanie odbywa się wykorzystując szablony lub manualnie.

Jakie są rodzaje Graffiti?

Spośród stosowanych technik rozróżnia się Graffiti: erotyczne, sportowe, 3D, literowe, abstrakcyjne, knit, reklamowe, narracyjne, fotorealistyczne, light, polityczne, artystyczne oraz szablonowe. Wykonywanie poszczególnego rodzaju Graffiti wymaga zaznajomienia się ze sztuką współczesną, żeby tworzyć jedyne w swoim rodzaju projekty. Profesjonalne Graffiti zaczyna się w chwili, kiedy artysta jest gotów podjąć się każdej pracy, zarówno w środku pomieszczenia, a także na zewnątrz – niezależnie od rozmiarów oraz stosowanej metody. Dla Graffiti często znajdzie się odpowiednie miejsce, to każda powierzchnia gładka do dyspozycji. Podobnie jak w każdej z dziedzin sztuk plastycznych, projekt Graffiti można realizować na zamówienie. Graffiti wykonane w ramach usług w użyciu fachowych narzędzi znacząco wyróżnia się wobec amatorskich tworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Wielkogabarytowe malunki ścienne

Murale ścienne są bardzo widowiskowe. Tylko mural ścienny posiada tak ogromny rozmiar. Wielkogabarytowy malunek, który da się zobaczyć z wielkiej odległości pozostaje w pamięci. Wykonanie muralu techniką 3D jest zadziwiająco efektywne. Trójwymiarowy mural, wytwarza wrażenie, jakby malunek tworzył harmonię z otoczeniem.