Kosmetyki naturalne - Studiogawle.com.pl

Kosmetyki stworzone z naturalnych składników

Kosmetyki naturalne - Studiogawle.com.plPewnie myślałaś czy da się zastąpić tradycyjne kosmetyki takimi, które są wyłącznie pochodzenia naturalnego? Artykuły kosmetyczne naturalne są świetne dla osób, które mają problemy z alergią. Tradycyjne środki higieny mogą okazać się zbyt nieprzyjemne w korzystaniu. Zaś kosmetyki naturalne są łagodne i mogą być wykorzystane do każdego typu skóry. Zatem z czego tak właściwie powstają kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, olejki eteryczne, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. W niektórych przypadkach może się zdarzyć, że kosmetyk naturalny zawiera w składzie jakieś składniki pochodzenia zwierzęcego jak mleko czy też lanolina.

Co jest istotne przy wyborze?

Składniki powinny pochodzić ze specjalnych upraw – z troską o to, aby nie rosły w zanieczyszczonym środowisku. Przy dokonywaniu wyboru trzeba brać pod uwagę skład, ponieważ możemy nie tolerować któregoś ze składników. Również zbyt duże stężenie ziół czy olejków eterycznych może powodować podrażnienie skóry, wysypkę lub inne dolegliwości. Każdy zakupiony kosmetyk nie może zawierać sztucznych barwników, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów, parabenów, SLES, olei mineralnych, PEG-i i silikonów.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Na rynku wielu jest obecnie firm, które mają w swojej ofercie kosmetyki naturalne. Czy kosmetyki z nazwami „bio” lub „eko” są naturalne? Na nasze nieszczęście całkiem spora grupa producentów chciałaby tylko złowić klientów na hasło reklamowe. Musimy zatem kupować rozważnie! Składniki na etykiecie informacyjnej powinny zawierać wszelkie istotne dla nas informacje. W zasadzie im mniej składników, tym dla nas lepiej. Większość naturalnych składników powinna pochodzić ze specjalnych upraw. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał nie więcej niż 5% substancji syntetycznych. Żadna marka kosmetyku, ani oznaczenie nie da nam gwarancji co do jakości, dlatego warto wybierać produkty certyfikowane.